Začiatok

Autor: Ľuboš Herchel | 16.6.2015 o 22:02 | Karma článku: 9,73 | Prečítané:  250x

Pravdepodobne to záleží od situácie, ale každý si pod tým predstaví niečo iné. Práca, vzťah, život, sny. 4 okruhy, ktoré spája jedna osoba. Tá spojnica si ty. Bod, v ktorom sa to všetko spája sa neraz stal v kinách kasovým trhákom

     Začínať vlastne nikdy nie je také ťažké, ako vzdať sa koncov. Málokto si uvedomuje, že oveľa tažšie je skončiť, prijať fakt prehry, priznania si, že chyby už ďalej nemôžu byť tolerované a nie je to tolerancia z okolia, ale je to vnútorný hlas, ktorý nám velí povstať do boja so sebou samým. Znie to jednoducho, ale začiatok nepredznamenáva zákonite zmenu k lepšiemu. Aj tá istá chyba sa dá robiť odznova odetá do nových šiat. Kto z nás nezačal niečo odznova? Len málokto. Osobne nepoznám nikoho. Keď si ale uvedomíš fakt, že začať je vlastne malina, prvé výsledky na seba nikdy nenechávajú dlho čakať. Na začiatku je mnoho hnacích faktorov. Entuziazmus prameniaci z odhodlania, vôľa zabudnúť podporená sklamaním, predsavzatia motivované túžbami a v neposlednom rade sebareflexia. Pozrieš sa do zrkadla a tam vidíš to, čo iní nevidia. Nevidíš len seba, telesnú schránku, nedostatky či prednosti. Zväčša je to príbeh. Tvoj príbeh. V zrkadle nevidíš len kedy si s čím začal, kedy si s čím skončil, ale aj či je čas skončiť, alebo začať.

     Prehrať, aby si vyhral. Vzdať sa, aby si zvíťazil. Skončiť, aby si začal. Krásne paradoxy. Sám som si myslel,že som mnohými vecami limitovaný. Časom, priestorom, peniazmi, ľudmi, okolnosťami, prácou, minulosťou ale aj budúcnosťou. Pravda je, že jediný limit mi nastavovalo moje "ja". "Zostaň, počkaj, nerob, brzdi, zajtra, načo..."  Dospel som do štádia, kedy si myslím, že zmyslom môjho života je začínať. Stále odznova. Znie to divne, ja viem. Lenže je toľko vecí, čo sa dá robiť, nenáročných na čas a peniaze, tak prečo nie? V minulosti som sa venoval pomaly každej blbosti čo sa dalo. Bol som ďaleko spokojnejší, ako keď náplňou môjho dňa bolo vstať čo najneskôr a potom ísť čo najneskôr spať, aby som na druhý deň čo najneskôr vstal. Neexistuje nič ako vhodná príležitosť. Niektoré okolnosti nám len nahrávajú, ale v skutočnosti môžeš robiť to, čo chceš robiť. Vek je len číslo, pokiaľ ťa práve napadlo,že už nemôžeš vystúpiť z kruhu von. Nehovor mi, že si nikdy nemal chuť sa rozbehnúť s hudbou v ušiach a je jedno kam by to bolo. Len utekať a odtrhnúť sa z reťaze, na pokraj svojich síl, a na konci z hlboka dýchať, vháňať do pľúc kyslík. Je to preto, že sa za niečim naháňame, niečo čo nám uteká pomedzi prsty. Tak bežme. 

     Začni, skonči, rob to, čo ťa baví, popritom sa ale nebráň tomu, s čím nemáš skúsenosti. Vypovedz nájomnú zmluvu pánovi menom "predsudok". Máš vôbec čo stratiť? Pochybujem. Každá hra má svojho víťaza a aj tá tvoja bude mať.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?